Norgespremiere med biler og show: "F1 - The Movie"

Er du klar for sommerens råeste filmopplevelse? Når F1 ruller inn på kino, gjør vi det skikkelig – med røde løpere, raske biler og en motorbrølende fest utenfor og inne i salen!
Vi fyller området utenfor kinoen med råtøffe biler. Det blir grilling av pølser, alkoholfri velkomstdrikk, musikk og god stemning. Riis Bilglass/Holms Bilpleie stiller med eget "verksted" og kule overraskelser
Oppstart show i sal 2 kl. 17:30 med trekning av flotte premier i salen.
Eksklusivt besøk av Atle Gulbrandsen – Norges fremste Formel 1-kommentator, racerbilsjåfør og programleder – som gir deg en engasjerende innledning før filmen i sal 2. Han deler egne opplevelser fra F1-sirkuset og setter stemningen i toppgir før lysene slukkes.
Sammen med Atle kommer også Per Christian Håveødegård, kjent motorsportkommentator og speaker, som blant annet har arrangert Norges første NM i elbil-racing og vært Eurosport-kommentator under Le Mans. Sammen sørger de for et fartsfylt Formel 1-show i salen før filmstart!
Om filmen "F1"
Fra regissørene bak "Top Gun: Maverick" og "Tron: Legacy" kommer F1 – en eksplosiv og adrenalinfylt actionfilm med Brad Pitt i hovedrollen. Han spiller en tidligere Formel 1-fører som vender tilbake til sporten for å hjelpe et ungt talent (spilt av Damson Idris) med å nå toppen. Med ekte F1-lag, autentiske baner og intense racingscener, blir dette en kinoopplevelse helt utenom det vanlige! Kinoklubb-medlemmer får halv pris! Er du medlem av Filmweb Kinoklubb, betaler du kun 50 % for billetten. Billettsalget åpner onsdag 4. juni – sikre deg plass til årets heftigste kinoevent!